top of page
about-ohmatdyt-001b.jpg

ПРО НДСЛ «ОХМАТДИТ»

НДСЛ «Охматдит» — це найбільша дитяча лікарня України. Свою історію заклад розпочав у 1894 році, коли видатний меценат Нікола Терещенко пожертвував кошти на будівництво шпиталю.

ЛІКАРНЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Від початку війни наша лікарня стала госпіталем і для дітей, і для дорослих. Робота в умовах воєнного стану не зупиняється ні на хвилину. Навіть, коли на околицях Києва відбувалися активні бойові дії та навколо лікарні були обстріли.

 

На території Охматдиту були організовані бомбосховища, де медики продовжували надавати медичну допомогу дітям. Також з пацієнтами працювали психологи. Окрім цього, щоб розрадити дітей, до них навідувались лікарняні клоуни.

 

У перші дні війни в новому корпусі лікарні організували відділення екстреної медичної допомоги. Саме туди поступали поранені. Також наші спеціалісти надавали медичну допомогу хворим з іншими патологіями, захворюваннями та травмами.

 

За цей час в Охматдиті було проліковано десятки пацієнтів з пораненнями, отриманими внаслідок війни: це вогнепальні, мінно-вибухові, осколкові поранення, контузії. Найменшому пораненому пацієнту був 1 місяць, найстаршому — 83 роки. Найкоротший час від надходження пораненого у лікарню, проведення діагностики, аналізів, постановки діагнозу, до взяття пацієнта в операційну — становив 13 хвилин. Це рекордний результат.

Консультативно-діагностична поліклініка НДСЛ «Охматдит» проводить виїзні консультацій на деокупованих територіях. Там лікарі обстежують дітей, які знаходилися під російською окупацією.

Спеціалісти Охматдиту продовжують самовіддано працювати заради збереження життя і здоров’я українців. Зараз лікарня відновила прийом планових хворих.

about-ohmatdyt-002b.jpg

ЗАРАЗ ОХМАТДИТ ЩОРІЧНО ДОСЯГАЄ РЕЗУЛЬТАТУ

10000+

Операцій на рік

20000+

Пацієнтів на рік

80+

Відділень лікарні

28000

Звернень в травм пункт

1800

Літрів донорської крові

about-ohmatdyt-003b.jpg

МІСІЯ НДСЛ «ОХМАТДИТ» - ДОПОМОГТИ ЗБЕРЕГТИ ТА ПОВЕРНУТИ ЗДОРОВ'Я

  • ТРАНСПЛАНТОЛОГІЯ

Охматдит — єдина лікарня України, де проводять усі типи алогенної трансплантації кісткового мозку.  У 2020 році тут почали робити трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. За 2021 рік у лікарні зробили 53 ТКМ. Для 14 пацієнтів неродинних донорів знайшли за кордоном. З початку повномаштабної війни команда лікарні не призупинила свою роботу. В цей складний час лікарі почали проводити транспантації кісткового мозку і дорослим пацієнтам.  

«Охматдит — єдина лікарня в Україні, де проводять неродинні трансплантації кісткового мозку дітям»

В Охматдиті також проводять трансплантації нирок. Під час війни тут запустили і трансплантацію печінки. 

 

  • ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

Тривале перебування в лікарні дається важко всім: і дітям, і дорослим. Тому щодня фахівці нашого Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги щодня консультують понад 70 пацієнтів та їх батьків.

  • АЕРОМЕДИЧНА ЕВАКУАЦІЯ

За активної співпраці з Міністерством внутрішніх справ України в Охматдиті налагодили аеромедичну евакуацію: важких пацієнтів доставляють до лікарні на гелікоптерах. Літаками привозять й органи для трансплантації.

  • ІННОВАЦІЇ ЗАРАДИ ЖИТТЯ

Охматдит активно розвиває інноваційні напрямки: в лікарні створили власний кріобанк. Також застосовують екстракорпоральну мембранну оксигенацію (ЕКМО) для діток, у яких відмовили водночас легені та серце. 

  • ДОПОЛОГОВА ДІАГНОСТИКА

В Охматдиті діє перинатальний консиліум. На ньому розбирають складні випадки вроджених вад плоду у вагітних жінок з усієї країни. Ще на етапі вагітності наша команда розробляє покроковий план лікування.

  • НЕОНАТОЛОГІЯ

4 відділення лікарні займаються інтенсивною терапією, виходжуванням та ранньою реабілітацією дітей, що народилися від 24-го тижня вагітності з вагою понад 500 грамів. Таку допомогу щорічно надають 1500 немовлятам. Найменша вага нашого пацієнта становила 475 грамів!

bottom of page